01-08-2023 |
Idræt om dagen holdet er fyldt og der kan kun tilmeldes på venteliste.
Tilmeld jer alligevel så kan vi bedre få overblik over hvor mange der mangler en plads
|
31-07-2022 |
Tirsdag d. 1. august 2023 kl. 12.00 åbner vi for tilmelding til efterårssæsonen 2023 til Idræt om dagen.
Holdet starter den 4. september 2023 i hal 3 i Ribe Fritidscenter
Holdene vil blive instrueret af Merete, en erfaren fysioterapeut, som mange af jer kender.
På grund af begrænset plads, er der sat et max på 180 deltager, efter først til mølle princippet. Derefter bliver man sat på venteliste.
Programmet er:
9.30-10.15 er der gymnastik
10.15-10.45 er der kaffe med ½ bolle, samt 3 sange fra højskolesangbogen akkompagneret af levende musik.
10.45-11.30 er der mulighed for aktiviteter, som kan være aerobic/step/floorball
Vi anbefaler man selv medbringer liggeunderlag/måtte, at der sprittes af og at man holder afstand.
Prisen er 500 kr. for 15 gange træning fra d. 4. september til d. 18. december med pause i efterårsferien d. 16. oktober incl. kaffe og ½ bolle
Det kan ikke gøres billigere da bare kaffen koster 30 kr. x 15 gange = 450 kr.
På vegne af Idræt om Dagen udvalget
Niels Bojsen Kjær
Fmd. Ribe Gymnastik Forening |
Idræt om dagen - Tilmelding og betaling nødvendig for at deltage!
Der er flere, som har haft problemer med at betale med deres dankort. Vi har fundet ud af at man er nødt til at have Mit-ID appen installeret på en smartphone (mobiltelefon) for at kunne godkende betalingen.
Få evt. en bekendt eller et familemedlem til at tilmelde dig og betale for dig. Bagefter kan du betale vedkommende. Dette vil være langt det nemmeste for os.
Vi har nu åbnet for at man kan bruge Mobilepay til at betale på denne side.
Hilsen Ribe Gymnastik Forening
|
|
|